Sissepääs Rummu karjääri

Kas ma saan Rummu karjääri aasta läbi külastada?

Jah, saad! Rummu karjääri saad külastada ükskõik mis päeval! Kuni juunini värava terminalist ostetud piletiga ja alates 1. juunist väravast ostetud piletiga. Väravad on avatud kella 10-20ni!

Kas sissepääs Rummu karjääri on tasuline?
Jah, karjääri sissepääsu tagab pilet. Pileti saad hooajavälisel ajal osta värava terminalist pangakaardiga. Suvehooajal saab väravas tasuda pangakaardi või sularahaga. 

Miks ma üldse pileti pean ostma?
Rummu karjäär on eraterritoorium. Piletimüügist saadud tulu investeerime siia paika tagasi, et karjääri külastajad saaksid meie juures veedetud aja jooksul nautida kvaliteetaega, sealhulgas parkida mugavalt auto, käia tualetis, kasutada kohviku teenuseid, visata ära tekkivat prügi, olla puhtas rannas,  matkata tuhamäkke, mängida discgolfi, telkida jne.

Rummu karjääri külastamine

Kas ma ühistranspordiga saan Rummu karjääri või Murru vanglasse kohale?

Jah, Tallinnast saab Rummu bussidega nr 107, 146, 148, 149. Buss väljub Tallinnas Balti jaamast (peatub ka Vabaduse väljakul) ning sihtpunkt on Rummu asula, bussipeatus RUMMU

Kas Rummu karjääris võib ujuda?
Jah, omal vastutusel võib Rummu karjääris ujuda. Palume jääda tähistatud ujumisalasse. Vees olevatel hoonetel ronida ja sealt vette hüpata on rangelt keelatud.

Kas Rummu karjääris olevasse mäkke võib ronida?
Jah, omal vastutusel võib mäkke ronida. Palun arvesta, et mäel ei ole turvapiirdeid ja nõlvad on järsud. Ole mäe tipus väga ettevaatlik. Eriti lastega ja pildistades.

Kas ma võin koera Rummu karjääri või Murru vangla tuurile kaasa võtta?
Jah, Rummu karjääri ja Murru vangla territooriumile võib hästi käituva jalutusrihmaga koera kaasa võtta.

Rummu karjääri külastamine

Kui ma soovin sukelduda või muud veesporti harrastada, kuidas see Rummu karjääris võimalik on?
Sukeldumiseks ja paadisõiduks võta palun ühendust meie sõpradega: Rummu Seikluskeskus või Paekalda Puhkekesus.

Kas Rummu karjääri territooriumil tualetis saab käia?
Jah, tualetis saab käia. Neli tualetti ja pissuaarid asuvad kohviku kõrval. Kaks Kemmerlingi putkat on parklas ja sissepääsu juures. Hooajavälisel ajal kohviku tualetid ei tööta. Meil on hea meel, kui nendesse talve jooksul sisse ei murta ja uksi lahti ei kangutata.

Kas te päeva ja hooaja jooksul tekkivat prügi sorteerite Rummu karjääris?
Jah, sorteerime. Kohviku kõrval asuvad prügikonteinerid ja seal saavad külastajad päeva jooksul tekkinud prügi vastavasse konteinerisse visata.

Kas ma tualeti kõrval olevast kraanist vett võin juua?
Ei, see ei ole joogivesi. Palun ära seda vett joo. Vesi, mis kraanist tuleb ei ole joogikõlbulik. Joogivett saad osta kohvikust või võta ise veepudel kodust kaasa.

Rummu vangla külastamine, ekskursioonid ja tuurid

Kuidas ma Murru vanglat saan külastada?
Murru vanglas saad osa võtta kahel viisil (vaata täpsemalt ka vanglatuuride lehelt):

  • audiogiidi ekskursioon on meil pakkuda kaheksas keeles – EST, ENG, RUS, LAT, GER, FIN, FRA, SWE ja audiotuuri saad teha siis, kui sulle sobib (kella 11-18ni, kestvus 1-2h). 

Aga kui ma soovin enda pere/sõprade/töökaaslastega Murru vangla tuurile tulla?

Meil on väga hea meel, kui soovid oma seltskonnaga Murru vangla tuurile tulla. Anna sellest meile teada (kirjuta info@rummu.ee) ja leiame sinu seltskonnale sobiva aja eratuuriks ja just teile sobiva lahendusega (lisaks tuurile toitlustus, matk tuhamäkke, sukeldumine või SUP lauaga sõit meie partnerite juures).

Kas ma niisama võin ka Murru vangla territooriumil ringi vaadata?
Murru vangla territooriumile pääseb ainult ostes pileti audiogiidi tuurile või tulles giidiga tuurile. Vangla ala on suur, siin asuvad erinevad välja renditud laohooned ja on ka mitmeid vanu varisemisohtlikke endise vangla hooneid, mistõttu ei ole siin lubatud ilma ekskursioonita ringi liikuda.