Mudatuurid Murru vanglas ja Lombikohvik Rummu karjääris – mis muud kui superäge Porikuu festival!

Porikuu ehk oktoobri kõikidel laupäevadel on meil Rummus väravad lahti! Loe siit nüüd edasi, mis täpsemalt toimumas on!

Igal laupäeval avame Rummu karjääri väravad kell 11.00 – 18.00.
Kohapeal on võimalik:
– nautida sügisest karjääri ja imelist laguuni
– matkata mäe tippu või ümber mäe

Meil on avatud ka Rummu karjääri pop-up Lombikohvik by Anne Koogikodu. Täiesti unikaalne olukord saad hooajaväliselt karjääri kohvikus nautida nii
– hõrgutavaid pagaritooteid
– kohapeal küpsetatud pannkooke
– sinu silme all kokku segatud kuumi jooke

Ja see pole veel kõik!

Lisaks toimuvad igal Porikuu laupäeval Mudatuurid Murru vanglas!

Meie giid teeb huvilistele 2-tunnise ekskursiooni huvitavate lugude saatel vangla olulisemates osades ja hoonetes. Siin saad näha, kus vähem kui 10 aastat tagasi tegelikult elu käis ja seda just sügiseses võtmes, kui väljas on niiske, jahe ja päike ei sära enam soojalt. 

Peale ekskursiooni pakub giid sulle ka kuuma teed ja präänikuid ning jagab huvilistele veel mõned vürtsikamad lood lisaks eelnevale.

Oled väga oodatud!

Rummus on sügisel äge. Pane end soojalt ja ilmastikukindlalt riidesse, võta kaasa pereliikmed (ka neljajalgsed) ja sõbrad-sugulased ning avasta kohta, mis suvehooajal popp rand, aga väärt uudistamist ka teistel aastaaegadel.

Tule Rummu!

RUMMU karjäär – külastamist väärt pärl!

Kuidas on võimalik, et väikeses Rummu asulas asub tõeline pärl – kristallselge veega sinine laguun ja unikaalne tuhamägi selle kõrval?
 
Kõlab nagu ideaalne sihtkoht päeva nautimiseks ja veetmiseks!
 
Ajalugu räägib Rummu karjäärist aga nii…
 
Rummu karjääris alustati Vasalemma paekivi, marmori, kaevandamist juba 1938. aastal. Tööjõuks kasutati kõrval asuva Murru vangla vange. Kaevandamisest üle jäänud osast tekkis tasapisi tuhamägi.
 
Kaevandamisel tekkinud põhja- ja pinnasevett pumbati karjäärist eemal olevasse kraavi ja tiiki. Kui Eesti taasiseseisvus ja killustiku toodangule ei olnud enam suurt nõudlust, katkes vangide töö. Katkes ka kogu töökorraldus paekarjääris. Vee ärajuhtimine lõpetati. Põhjavee tase hakkas tõusma. Karjäär uppus. Ära ei jõutud toimetada isegi suurt kaevandusekskavaatorit. Vee alla jäid nii kunagise tööstuse hooned, seadmed ja puud.
 
Seda kõike on ka täna võimalik sukeldudes näha ja avastada.
Täna on Rummu karjäär üks erilisemaid sihtkohti mida külastada, kus aega veeta ja unikaalseid mälestusi koguda. Eravalduses olev territoorium avab huvilistele väravad 1. juunil ja seda kogu suveks, iga päev kella 10.00-21.00.
 
Karjääri territooriumil saad külastada suvekohvikut, toimuvad erinevad üritused, saab ujuda ning muidugi matkata tuhamäkke. Rohkem infot tegevuste kohta karjääris leiad siit lingilt.
 
Tõeline pärl!
 
Lisaks kõigele eelnevale saad osa võtta ka Rummu (ametlikult nimega endise Murru) vangla ekskursioonidest. Rohkem infot vanglatuuride kohta leiad siit lingilt.
 
Tule Rummu!

Karjäär RUMMUS?

Otsid suvetööd? Tule meie punti!

Rummu karjäär alustab 1. juunil selle suve hooajaga ja täiendame oma töötajate koosseisu.

Kui sa tunned, et tahad panustada väga ägeda ja erilise sihtkoha töösse, siis anna endast mulle signaal kirjutades erika@rummuinvest.ee.

Suurim risk on üldse mitte riskida!

Karjäär RUMMUS 2021